BRUICHLADDICH Black Art 6 0,7l (dėž.)

Brandinimas

26 metai

Prekės ženklas

Bruichladdich

Speciali pakuotė

taip

Regionas

Islay

Šalis

Škotija

Stilius

Single Malt

Stiprumas, %

46.9

Talpa, l

0.7

249,95 357,07 /l

Neturime

Aprašymas

Šis išskirtinis škotiškas viskis – meistro distiliuotojo Jim McEwan produktas, pagamintas pagal slaptą receptą, kurį žino tik jis. Šeštojo leidimo spiritas buvo distiliuotas 1990 m. ir 26 metus brandintas statinėse, kurias žinojo tik vyriausias kompanijos distiliuotojas – Adam Hannett. Butelio dizainas žavi savo elegancija ir santūrumu. Dviejų trikampių pavidalo vaizdas simbolizuoja dviejų priešingų elementų: vandens ir ugnies sąjungą.

Viskis pasižymi “poliruotų graikiškų riešutų” spalva. Kompleksiškame aromate supinta juodo apanglėjusio ąžuolo, gervuogių uogienės, juodojo šokolado, razinų natos su slyvos, šeivamedžio uogų ir obuolių niuansais. Laikui bėgant puokštėje atsiranda marcipanų, citrinų meringue, kedro medienos ir rudojo cukraus akcentai. Viskio skonis sodrus, bet švelnus, vaisių pagrindo su vanilinio kremo, datulių, figų, razinų, šokolado, cukruoto imbiero ir raudonosios rožės natomis. Ilgame daugiasluoksniame poskonyje pasireiškia šokolado, abrikosų, ananasų, rudojo cukraus, imbierinių sausainių, iriso ir tabako užuominos.

Iš viso buvo pagaminta – 18 000 butelių. Didžiausias viskio skonio atsiskleidimas vyksta 18–21 ºС temperatūroje.

Vartoti į taurę įpilus šiek tiek vandens, pašildant rankomis.

Apie Bruichladdich
Islay saloje Škotijoje įsikūrusioje Bruichladdich distilerijoje gaminami viensalykliai škotiški viskiai ir džinai. Ši distilerija nuo 2012 metų priklauso Rémy Cointreau grupei ir yra viena iš aštuonių saloje veikiančių distilerijų. Broliai William, John ir Robertas Harvey 1881 m. vakarinėje salos dalyje prie Loch Indaal pakrantės įkūrė Bruichladdich gamyklą. Pastatai buvo suprojektuoti moderniai, visai kitaip nei kitos saloje buvusios senesnės distiliavimo gamyklos. Pastatams buvo naudoti pakrantės akmenys, išdėstyti labai efektyviai ratu aplink didelį, erdvų kiemą. Distileriją 2000 metais įsigijo privačių investuotojų grupė, kurie vyriausiuoju daryklos meistru ir gamybos direktoriu paskyrė Jim McEwan, prieš tai daug metų dirbusį Bowmore darykloje. Jis visą distileriją rekonstravo, išlaikydamas originalų Viktorijos laikų dekorą ir tą pačią "Harvey" įrangą, kuri tebenaudojama ir šiandien. Čia didžiausia vertybė yra žmonės, dirbantys distilerijoje, jų patirtis ir požiūris, atsidavimas darbui, kurį jie daro, todėl gamyboje vis dar nenaudojami jokie kompiuteriai ir automatizavimo procesai. Visą informaciją vis dar perduodama žodžiu arba dažniausiai tiesiog užrašoma ant sienų kreida ir didžiąja dalimi tebenaudodami senuosius matuoklius bei kitą įrangą. Anuomet distilerija buvo pripažinta pavyzdine viskio darykla pasaulyje, o dabar tai vieta, kurioje modernus požiūris į viskio gaminimo procesą glaudžiai saveikauja su autentiškumu ir noru išsaugoti praėjusio šimtmečio distilerijos gaminimo bei buities patirties paveldą ir autentiškumą. Visa tai padeda išlaikyti senųjų gamybos tradicijų puoselėjimo dvasią. Originalų viskių skonį lemia tai, kad jie ne tik distiliuojami, bet ir brandinami statinėse Islay saloje ant pačio vandenyno kranto, kur ypatingai stipriai įtakojami sūraus vandenyno bangų bei vėjo atnešamų druskų. Daugelis Bruichladdich viskių gaminami ribotais leidimais ir kiekiais.